piątek, 23 kwietnia 2010

Ogłoszenia parafialne

Shriek. Posłowie ciągle „się czyta”. Być może nie była to najlepsza lektura na intensywny okres pracy – narracja jest bardzo powolna, jak lodowiec, czuję się tak, jakbym czytał XIX-wieczną powieść – co nie jest niczym złym, przeciwnie, stanowi świetny kontrapunkt dla ostatniej książki, którą czytałem (Imperium Czerni i Złota; jej recenzja znajduje się dwa posty poniżej), ale niestety kiepsko sprawdza się w krótkich urywkach.

Z innych wieści, w tym i następnym tygodniu biorę udział w socjologicznych badaniach „Młodzi Gdańszczanie”, a kiedy piszę ‘biorę udział’, mam na myśli ‘przeprowadzam w terenie’ – podróżuję od uczelni do uczelni i od szkoły do szkoły, i przeszkadzam w prowadzonych tam akurat zajęciach. Badanie dotyczy postaw młodzieży oraz postrzegania przez nią przestrzeni miejskiej. Moje zadanie do wyrafinowanych zdecydowanie nie należy, ale jest czasochłonne i wcina się w mój czas wolny, a to z kolei spowalnia wszystkie inne projekty, nad którymi pracuję – stąd i tutaj aktualizacje pojawiają się rzadziej.

I wreszcie, 10-11 maja w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG odbędzie się konferencja naukowa pt. Socjologia relacji między ludźmi, nie-ludźmi i hybrydami, podczas której, jak wskazują wszystkie znaki na ziemi i niebie, i ja wygłoszę swoją prelekcję. W najbliższych dniach postaram się o tym powiedzieć coś więcej.

2 komentarze:

  1. socjologia istot nieludzkich i hybryd... brzmi nieźle :)

    OdpowiedzUsuń
  2. http://www.lin.ifsid.ug.edu.pl/?page_id=11

    Zapraszam.

    OdpowiedzUsuń