czwartek, 15 marca 2012

Mętne wody

Obiecałem Wam opowiadanie i oto jest. "Mętne wody" to jedna z historii o Worthingtonie, bohaterze "Testamentu Damoklesa". Akcja toczy się u wybrzeży Tanganiki w drugiej połowie lat 70tych; przez Zair przetacza się epidemia eboli, ale jej przyczyna może nie być naturalna. Podejrzenie pada na zło, które już raz zostało pokonane, sześćset lat wcześniej, w Genui.

Opowiadanie można znaleźć pod tym adresem. Przepraszam, że to doc, a nie pdf, ale tutaj, gdzie jestem, nie mam jak skonwertować pliku naprędce.

PS.
Jeśli ktoś z Was czytał "Świętego z Issyk-kul", "Mętne wody" zawierają w sobie pewną wartość dodaną ;)

EDIT:
Dzięki uprzejmości Tycjana, który poświęcił swój czas, aby je przygotować, mam dla Was Mętne wody w 3 dodatkowych formatach: pdf, mobi i epub. Enjoy!

3 komentarze:

 1. Lektura Świętego z Issyk-Kul zachęciła mnie do kupna Testamentu Damoklesa, a to opowiadanie tylko utwierdziło w przekonaniu, że to dobry wybór. Były pewne problemy z dostępnością książki w okolicznych księgarniach, ale dzisiaj w końcu egzemplarz Testamentu trafił w moje ręce.
  Dobra robota, pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! Mam nadzieję, że "Testament Damoklesa" się spodoba - z chęcią usłyszę Twoją opinię po przeczytaniu książki :)

  Pozdrawiam,
  Marcin

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chcęcią przeczytam, mam nadziję, że mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń